Вперше українське вино отримало оптимальний сортовий келих

Міжнародне журі обрало найоптимальніший сортовий келих для вина Одеський чорний — винної візитівки України. Переможцем став келих Performance CABERNET австрійського бренду Riedel. Саме він найповніше розкриває смак і аромат українського вина. 

В кінці травня в Одесі пройшов перший міжнародний фестиваль Odessa Wine Week. Захід націлений на розвиток винного ринку України та еногастрономічного туризму,  входження України у світову винну спільноту та популяризацію бренду “українського вина” в очах самих українців. Odessa Wine Week зібрав у Premier Hotel Odessa провідних фахівців винної галузі, представників влади та бізнесу, маркетологів, профільних журналістів.

У  рамках фестивалю відбувся захід Best Riedel glass for Odessa Black variety, мета якого — підняти статус вина Одеський чорний до винної візитівки України. Так, за аналогією, ми сприймаємо Шираз як візитівку Австралії, Мальбек — Аргентини, Сапераві — Грузії.

Одеський чорний (або Аліберне) – червоне сухе вино, історія виведення якого розпочалася в Одесі ще в 1948 році. За своєю характеристикою вино Одеський чорний має яскравий рубіновий колір, в ньому відчуваються ноти переспілих червоних ягід та перепеченого болгарського перцю.

Під час першого етапу проєкту Best Riedel glass for Odessa Black variety відбувалася дегустація конкурсних зразків Одеського чорного, представлених українськими виробниками з різних куточків країни. За підсумками кращим зразком стало вино, виготовлене вінницькими виноробами «Винний Дім Гігінеішвілі». Це локальна сімейна компанія, яку заснував  Володимир Гігінеішвілі. Власник підприємства народився в Грузії, що славиться своїми винами, тому відповідально ставиться до вибору винограду, контролюючи кожен процес його вирощування та збору. Володимир говорить, що у своїй справі не прагне великих об’ємів, а надає перевагу якості вина. 

З якого келиха найбільш повно розкривається смак сорту Одеський чорний? На це питання відповідали українські й французькі експерти на другому етапі проєкту Best Riedel glass for Odessa Black variety. З кінця 1960-х років австрійський бренд Riedel пропагує концепцію, що на смак і аромат вина впливає форма келиха, в якому його подають. Всесвітньо відомі сорти вин — Каберне, Піно Нуар, Шираз, Шардоне, Рислінг – навіть мають свій власний сортовий келих в лінійці Riedel. У проєкті Best Riedel glass for Odessa Black variety експерти підбирали оптимальний для Одеського чорного келих з наявної лінійки Riedel. Так, бокал Riedel Performance CABERNET, в порівнянні з вісьмома іншими варіантами, проявив себе найкраще. Він виконаний з тонкого кришталевого скла, має довгу, але стійку ніжку. Унікальний оптичний ефект всередині чаші несе не тільки естетичне навантаження, а й функціональне — збільшує площу внутрішньої поверхні чаші, дозволяючи вину максимально розкрити свій смак та проявити найтонші нюанси в ароматі.

Своїми враженнями від проєкту ділиться Костянтин Відоборенко, бренд-амбасадор Riedel в Україні:

«Одеський чорний походить з двох класичних європейських сортів винограду — Алікант Буше та Каберне Совіньйон. Тому особливо цікаво, що з-поміж дев’яти келихів для різних сортів червоного вина експерти, ніби інтуїтивно, обрали варіант саме для Каберне, «ДНК» якого є в Одеському Чорному. Це ще раз доводить теорію, що форма келиха впливає на характеристики вина. До речі, Максиміліан Рідель, нинішній президент компанії Riedel, під час преселекції бокалів для нашого проєкту також назвав Performance CABERNET найоптимальнішим варіантом. Тож тепер Одеський чорний можна поставити в один ряд з найвідомішими винами світу, які мають власний келих у лінійці Riedel»

Про Riedel

Riedel — компанія з 265-річною історією, власниками якої є 11 поколінь династії Рідель. Це світовий лідер у виробництві кришталевого та скляного посуду для напоїв. 60 років тому компанія першою в історії відкрила, що на смак та аромат вина впливає форма келиха, в якому його подають. Riedel випускає декантери та келихи для різних напоїв, які допомагають їм повністю відкритися. Бренд широко представлений в країнах Європи, Азії, Америки. «Традиції та інновації» — так можна коротко сформулювати кредо компанії.

Офіційний дистриб’ютор Riedel в Україні корпорація MIRS

MIRS — українська корпорація, заснована в 1992 році. Компанія пропонує комплексні інтер’єрні рішення для дому, сфери гостинності й комерційного сектору. В її портфоліо — понад 400 провідних європейських брендів побутової техніки, посуду, меблів, більшість із яких дистрибується в Україну ексклюзивно: Liebherr, V-Zug, Babyliss, Riedel, de Buyer, Brabantia, Rolf Benz та ін. В корпорацію MIRS входять власні роздрібні мережі — магазини посуду Promenu, салони сучасного сервірування TWLV, дизайн-простір меблів, освітлення й декору «Проект 900». MIRS співпрацює з найбільшими офлайн і онлайн ритейлерами України, ресторанним і готельним бізнесом, архітектурними й дизайн-студіями. MIRS робить житлові й громадські простори комфортними для кожного.

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK