Панічні атаки: що допоможе їх зупинити

Фото: www.istockphoto.com    

Продовжуємо публікувати поради з телеграм-каналу Психологічна підтримка, який в теперешніх українських реаліях є корисним джерелом для багатьох українців. Нижче наводимо текст повністю, автором якого є Ярослава Федорчук, психологиня та тілесно-орієнтовний терапевт. 

"Поставте свої ступні на рівну поверхню, в машині/в будинку/на вулиці, де завгодно, відчуйте їх. Можете собі проговорити «я відчуваю свої ступні».

Сконцентруйте свою увагу на диханні. Покладіть свої долоні на область діафрагми. Можете обійняти її справа і зліва, глибоко дихаючи:

• вдих — розштовхуєте ребра

• видих — стискайте долонями ребра

Зробіть не менше ніж 30 таких циклів. Так ви відновите процеси вашого тіла та розуму.

Якщо є можливість лягти, можна допомогти собі вправами:

  • Імітація їзди на велосипеді
  • Конвульсивна практика — це коли ви лежачи на спині утримуєте напівзігнуті в колінах ноги з розслабленими ступнями і лежите до легкого тремору в ногах. Вібрація піде по всьому вашому тілу. При цьому вам потрібно активно дихати так само, як прописано в першій вправі з діафрагмою.
  • Дихальна техніка в положенні сидячи

Сядьте на стілець чи якусь іншу поверхню. Покладіть одну руку на живіт, трохи нижче пупка. Кінчиками пальців іншої руки торкайтеся своїх губ:

• видих — стікайте руками нижче по підборіддю, шиї, грудній клітці, сонячному сплетінню. Рухайтеся в напрямку іншої руки, що знаходиться внизу живота.

• вдих — рухаєтеся так само від руки і підіймаєте долоню вгору.

Повторіть 10 разів. 

Читай также: Як жити після фото з Бучі: психологічні поради щодо "травми свідка"

Постарайтеся не залишатися наодинці, але якщо так сталось — беріть відповідальність за своє тіло і повторюйте техніки.

Якщо у вас немає панічних атак, спробуйте також повторити ці вправи. Так ваше тіло запам’ятає реакції і зможе їх повторити, коли вона станеться".

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK