В Україні варять до 500 видів різноманітних сирів: молодих та м'яких, зрілих напівтвердих та твердих, унікальних авторських та за европейськими технологіями. Є українські сири з благородною білою та голубою пліснявою, з коров'ячого, козиного, овечого та буйволиного молока. А от які з них найбільше прийшлися до смаку споживачам? Ми вже маємо відповідь на це запитання.
На другому фестивалі українських крафтових сирів Cheese Awards Day 2018, який відбувся наприкінці вересня у Києві, сировари та сиролюби спільно визначили переможців і назвали улюблені сири українців.
У всеукраїнському конкурсі на кращі домашні сири взяли участь багато національних виробників крафтових фермерських сирів і власників приватних міні-сироварень. Для дегустацій вони представили щедрий асортимент сирів. І кожен сир являв особливий витвір мистецтва. Тож вибір кращого був складним.
Крафтові сири-переможці, які обов'язково радимо скуштувати:
1. Сир "Мотанка" від сироварні Добрий Пастир (сировар Світлана Загуба). Це твердий сир з коров'ячого молока, віком до 3-х місяців (низька температура другого нагрівання).
2. Сир "Лавандер" від сироварні Solodkiy’s - маркет фермерских продуктов (сировар Юлія Солодкая). Це твердий сир з коров'ячого молока, віком понад 3-и місяці (низька температура другого нагрівання).
3. Сир “Медовий” від Приватна сироварня "Козеріг". Це твердий сир з коров'ячого молока, віком до 3-х місяців (висока температура другого нагрівання).
4. Сир "Легенда" від сироварні Доообра Ферма / Dooobra Ferma. Це твердий сир з коров'ячого молока, віком понад 3-и місяці (висока температура другого нагрівання).
5. Сир "Чемер" від еко-ферми "Диво". Це м'який непресований сир з коров'ячого молока.
6. Сир "Сулугуні" від сироварні Solodkiy’s - маркет фермерских продуктов. Це сир типу паста-філата, виготовлений з коров'ячого молока.
7. Сир "Франциск" ТМ Dorian Gray від Дубровицький Ферм Продукт. Це сир з блакитною пліснявою, виготовлений з коров'ячого молока.
Читай также: Де шукати українську моцарелу та буррату італійської якості
8. Сир Брі від сироварні Pastourelle. Це сир з коров'ячого молока, що дозріває за участі поверхневої (білої) плісняви.
9. Сир "Характерник" від фермерського господарства "Зарянівське" (сировар Alena Zaryanova). Це сир з коров'ячого молока з митою скоринкою, дозріває за участі мікрофлори поверхневого слизу.
10. Сир "Лабне" - це свіжий кисломолочний сир з коров'ячого молока від сироварні Сміляночка (сировар Вадим Слободяник).
11. Сир "Шевр"- м'який свіжий кисломолочний сир з козячого молока від сироварні Лісова Ферма / Forest Farm.
12. Сир “Ніжність”, виготовляється з козячого молока і дозріває в розсолі. Виготовляють сировари у Крафтові сири від "Сімейної ферми "ПаніКоза".
13. Сир "Козеріжка" - твердий сир з козячого молока з низькою температурою другого нагрівання. Виготосляють у Львівській сироварні Джерсей.
14. Сир "Капра" - твердий сир з козячого молока з високою температурою другого нагрівання від Сімейної сироварні Козуля.
15. Сир "Валок" - м'який непресований сир з козячого молока від Сімейної сироварні Козуля.
Читай также: Де варять український сир брюнуст так, як в Норвегії
16. Сир кротен у золі, виготовляється з козячого молока і дозріває за участі поверхневої (білої) плісняви. Представили сировари з Крафтові сири від "Сімейної ферми "ПаніКоза".
17. Сир "Ворожка" від сироварні StreKoza - натуральний сир з митою скоринкою, варять з козячого молока. Сир дозріває за участі мікрофлори поверхневого слизу.
18. Твердий сир з козячого молока з блакитною пліснявою від сироварні StreKoza (сировар Катерина Приходько).
19. Найкращим сиром з наповнювачами став Сир Шевр з буряком, часником, горіхами від сироварні Смачні потоки.
20. Сир “Золоте Руно” - це твердий сир з овечого молока від Львівської сироварні Джерсей.
21. Сир “Брюност” - це десертний (солодкий) сир від сировара Олени Бойченко.
22. Сир Tomme d A'ltine - це напівтвердий сир з коров'ячого молока, що зріє за участі поверхневої білої плісняви, від сироварні Pastourelle.
Читай также: Українські гастро-відкриття сезону: вибір редакції
23. Сир "Поцілунок", виготовляється з козячого молока і зріє за участі бреві бактерій. Сир представили сировари фермерського господарства "Зарянівське".
Купуйте українське! А ми бажаємо вам яскравих сирних вражень цієї осені.
Фото з офіційної сторінки організаторів фестивалю у Фейсбуку.