Обрано сир, який представлятиме Україну на міжнародному конкурсі World Cheese Awards

22-23 травня в Києві відбувся Перший український фестиваль сирного мистецтва ProCheese Awards, який став справжнім святом для поціновувачів сиру. Він зібрав на своєму майданчику 25+ українських сироварень, 7 європейських виробників та багато експертів сирної галузі.

Два поверхи сучасного виставкового комплексу КВЦ Парковий були задіяні під локації заходу, а для зручності гостей додатково було виділено 500 паркувальних місць на вертолітному майданчику.

За 2 дні близько 2500 гостей відвідали фестиваль та насолоджувалися розмаїттям сиру і його поєднань, класною музикою і цікавими інтерактивами.

Головною локацією фестивалю став конкурсний майданчик, де відбувалися Національні конкурси на кращий український сир і кращого чизмонгера, які оцінювала професійна команда суддів з 4 країн світу.

Основні результати:

1. За результатами професійного конкурсу ProCheese Awards обрано кращий сир України! Сир-переможець Шевр «Шедевр» від сироварні «Доообра Ферма» приніс перемогу власнику компанії Тарасу Ложенко, що вперше представить Україну на World Cheese Awards в Іспанії! 

2. Надія Франтовська, конкурсантка за номером 10, отримала Гран-прі конкурсу чизмонгерів на найкраще сирне плато, темою якого була: «Як я закохався в сир!» і також виграла поїздку до Іспанії на World Cheese Awards.

3. На ProCheese Awards 2021 встановили рекорд України на найбільший сирне плато — 9,1 метр, а відвідувачі івенту мали можливість продегустувати цей витвір сирного мистецтва.

Нон-стоп на протягом 2 днів для всіх гостей працювали зони активностей:

  • Майстер-класів від шеф-кухарів з приготування сирних страв за 15-20 хвилин
  • Лекційний зал з найсвіжішими трендами і даними в галузі сироваріння та продажу сиру
  • Діджитал ресторан, де можна було дегустувати сир та подорожувати країнами його походження 
  • Телефонні розмови з сиром у спеціальних телефонних будках, де можна було дізнатися більше про сир або задати питання, яке давно цікавить
  • Сирне казино, де перевіряли свою фортуну сирні експерти і любителі сиру
  • Сирні екскурсії та цікаві розповіді про сирний фестиваль 
  • Смачний фуд-корт
  • Зона відпочинку та розваг для дітей з веселими аніматорами
  • Лаунж зона, де дорослих відвідувачів пригощали келихом ігристого вина від Artwinery, з яким добре смакує сир.

Творчі роботи митців, представлені на ексклюзивній виставці сирних артів, переможець якої отримав грант в розмірі 30 000 грн, також привернули увагу відвідувачів. Вони мали можливість придбати улюблену картину чи скульптуру під час аукціону.

Цікавою для гостей фестивалю була зона малювання смаку, де можна було спробувати сир і намалювати його смак. 

У шоу-програмі івенту — популярний гурт Brunettes Shoot Blondes, DJ Даша Коломієць та балет D'Arts Dance Project.

Не забули організатори і про екологію. Важливим у проведенні заходу такого масштабу є факт, що забудова маркету була зроблена в концепції екологічності та ергономічності. 95% стендів було зроблено з переробленого картону.

Безумовно, ProCheese Awards 2021 — один з найкрасивіших сирних фестивалів в Україні, гідних світового рівня. Члени міжнародної професійної команди суддів відзначили, що рівень організації дуже високий і деякі здобутки та ідеї и вони взяли з собою. 

“Можна з упевненістю констатувати той факт, що перший фестиваль сирного мистецтва ProCheese Awards виправдав наші сподівання. Певна, що відтепер український сирний ринок отримав новий орієнтир якості. Наша мета — розвивати ринок українського виробника, та популяризувати сирну культуру в межах україни та а український сир всьому світі”, — прокоментувала Оксана Чернова, сирна експертка та співорганізатор ProCheese Awards. 

Організатори впевнено заявили, що фестиваль буде щорічним. А в 2022 році, він буде проводитися в статусі міжнародного, адже компанія організаторів ARDIS group отримала ексклюзивну можливість приймати учасників і гостей фестивалю в нашій країні. Вперше за 30 років існування World Cheese Awards пройде в Україні!

Ми говоримо світу CHEESE, а ви?

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK