Новий закон: безкоштовні пластикові пакети тепер під забороною

Фото: www.istockphoto.com 

З сьогоднішнього дня набувають чинності перші обмеження на використання пластикових пакетів, передбачені законом про обіг пластикових пакетів в Україні, пишеnews.liga.net

У магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг тепер заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів. Причому, продавати такі пакети, як і раніше, можна, але не дешевше ніж нижня цінова рамка, встановлена ​​Кабміном. За порушення цієї норми для торгової точки передбачено штраф від 1700 до 3400 грн. За повторне порушення – від 3400 до 8500 грн.

Заборона однак не стосується біорозкладних пакетів та надтонких пластикових пакетів для первинного пакування свіжої риби, м'яса та продуктів з них, сипких продуктів (крупа, цукор) та льоду.

В.о. міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець пояснював, що закон був прийнятий на користь захисту навколишнього середовища та зниження кількості відходів.

"Використання пластикових пакетів стане більш виваженим, а українці поступово звикнуть купувати пакети лише за реальною потребою", – сказав він.

Він також зазначав, що практика, яка зараз вводиться в Україні, не є новою: за аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу.

Читай также: В канадском супермаркете продают "стыдливые" пакеты

За його словами, у Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів їх використання зменшилося на 75%. Це дозволило заощадити 150 000 тонн пластику. В Ірландії після запровадження податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.

Наступним кроком стверджував в.о. міністра, має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.

Фото: www.istockphoto.com 

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK