Паляницю в Україні готували замість хліба, щоб урізноманітнити борошняні страви. Залежно від сезону і страви, паляницю робили із різними додатками - з медом, з яблуками і з маковою начинкою. Є різноманітні варіанти її приготування.
Ділимося з читачами рецептом звичайної паляниці, яка заміняє хліб. Рецепт базується на використанні хлібопічки.
Інгредієнти:
опара:
- Вода тепла 125г.
- Дріжджі свіжі 10г.
- Борошно 1 сорт 225г.
Читай также: Що приготувати на День незалежності України: 3 варіанти святкового меню
тісто:
- Вода тепла 150г.
- Сіль 7г.
- Цукор 10г.
- Молоко 2ст. л.
- Борошно пшеничне висшого сорту 275г.
- Масло рослинне 2 ст.л.
Спосіб приготування:
- Готуємо опару. Для цього у воді треба розчинити дріжджі, залишити на 10 хвилин, щоб дріжджі розпустилися. Вилити у чашу хлібопічки. Зверху борошно. Включити заміс будь-якої програми на 10-15 хвилин. Повинен вийти колобок. Хлібопічку відключити і залишити на 3 години.
- З плином часу в воді розчинити сіль, цукор, молоко. Вилити на опару, руками «пожамкати» (або міксером - до однорідності і потім вже перелити в хлібопічку). Зверху борошно. Включіть режим Тісто.
- Після 10 хвилин замісу додати масло. Після закінчення замісу, хлібопічку відключити, тісто дістати, сформувати кулю (при необхідності подпиліть стіл борошном), укласти в ємність, злегка змащену растітелним маслом і прибрати в тепле місце на 1 годину.
- Далі тісто обмяти, сформувати круглий коровай і укласти швом вниз на деко, застелене папером.
- Накрити рушником і прибрати в тепле місце на 1 годину.
- За 20 хвилин до призначеного часу включити духовку на 200С, на дно поставити широку ємність з налитою водою, шаром приблизно в два пальці.
- Перед випічкою, гострим ножем надрізаемо приблизно половину окружності хліба, відступивши від низу на 3/4 - отримаємо характерний для паляниці "козирок".
- Змастити хліб за допомогою пензлика розчином - 1 ст. л. води, на кінчику ножа сіль і стільки ж соди. Відразу ж посипати тонким шаром борошна - так би мовити пріпудрити.
- Випікати в духовці, не змінюючи температуру і не виймаючи воду 40-45 хвилин.
- Готовий хліб при бажанні змастити вершковим маслом і накритий рушником.
Смачного!
Всі рецепти циклу "Старовинні рецепти української кухні" ви знайдете ТУТ