ТОП-5 рецептів різдвяної куті

mom-story.com

Саме з цієї страви розпочинається різдвяна вечеря, і тільки після неї куштують інші блюда. Готують різдвяну кутю з пшениці, ячменю чи інших круп. Але обов’язково додають мак з медом. Також господарки різних регіонів додають традиційні до місцевості доповнення у вигляді горіхів, цукатів, родзинок, зацукрованих фруктів. Ми зібрали ТОП-5 кращих рецептів куті, обирай яку кутю ти приготуєш цього року.

Пшенична кутя

Тобі знадобиться: 1 склянка пшениці, 4 склянка води, 70 гр. маку, 70 гр. подрібнених горіхів, 1/4 склянки родзинок, мед за смаком (2-4 ст. ложки), кип'ячена вода для розведення меду.

Спосіб приготування: Промий пшеничну крупу і замочи на ніч в холодній воді. Наступного дня промий пшеницю, залий водою і вари її на найменшому вогні до м'якості, періодично помішуючи і при необхідності підливаючи воду. Поки вариться пшениця, залий кип'ятком мак і залиши на 1 годину. Потім воду злий, додай трохи цукру і розітри мак добіла товкачем в ступці або міксером з насадкою-ножем. Родзинки помий, залий окропом хвилин на 20, щоб вони набрякли, потім зціди воду. До меду додай трохи кип'яченої води та розмішай. Змішай зварену пшеницю, товчений мак, родзинки, горіхи і розведений мед.

Перлова кутя

Тобі знадобиться: 200 гр. перлової крупи, 100 гр. маку, 50 гр. горіхів, 50 гр. родзинок, мед та цукор за смаком, ½ склянки вершків.

Спосіб приготування: Промий перлову крупу і залий водою у співвідношенні 1:3. Звари крупу і дай вистигнути. Мак залий окропом і вари до м’якості. Після зціди воду і розітри мак у ступці, або перемели у міксері. Залий окропом родзинки на 5-10 хвилин. В охолоджену перлову кашу додай подрібнені горіхи, мак, родзинки, мед та цукор. Влий вершки та ретельно перемішай.

Кутя з ячменю

Тобі знадобиться: 1/2 склянки ячменю, 6 склянок води, 4 ст.л. цукру або меду, 1/2 склянки родзинок, 1 склянка вишні з компоту (без кісточок) або інших ягід з варення.

Читай также: ТОП-5 новогодних постных блюд

Спосіб приготування: Замочи зерно ячменю у воді на ніч. Після замочування воду не зливай. Вари ячмінь в каструлі на слабкому вогні 1 годину. Потім додай цукор або мед, родзинки і готуй ще 30 хвилин. Додай вишню і вари ще 15 хвилин, або поки не вийде досить густа каша. Дай куті повністю охолонути і подавай на стіл.

Пшоняна кутя

Тобі знадобиться: Пшоняна крупа 2 ст., цукор 1 ст., родзинки 1 ст., кориця 2 ч. л. Для мигдального молока: мигдаль (сирий) 1 ст., вода 3 склянки, мед за смаком.

Спосіб приготування: Родзинки залий окропом і залиши на 30 хвилин. Крупу добре промий в холодній воді. Залий великою кількістю води й вари до напівготовності. Рідину зціди, знову залий пшоно холодною водою (тільки невеликою кількістю) і вари до готовності на маленькому вогні. В ідеалі вода має повністю випаруватися. Зціди воду з родзинок і додай до каші, додай цукор, корицю і добре розмішай. Зроби мигдальне молочко: попередньо замочи мигдаль на 4 години в холодній воді. Горіхи залий свіжою водою й перебий в блендері до однорідної маси. Молочко проціди через марлю, змішай з медом. Кутю перед подачею рясно полий мигдальним молочком.

Кутя ячна з варенням

Тобі знадобиться: Ячна крупа 2 склянки, вода 3 л, молоко 1 ст., мак 1 ст., мед 3 ст. л., смородинове варення 2 ст. л.

Спосіб приготування: Крупу промий, залий окропом і вари на помірному вогні, знімаючи піну. Щойно почне виділятися слиз, крупу зніми з вогню, промий холодною водою, залий гарячим молоком і вари до повної готовності крупи при постійному помішуванні. Мак залий окропом, залиши на 15 хвилин, потім воду зціди, мак промий і знову залий окропом. Щойно на поверхні води почнуть з’являтися крапельки жиру, воду зціди. Розпарений мак розітри в ступці, додаючи по 1 чайній ложці окропу, до появи макового молочка. Потім мак змішай з готовою крупою, додай мед і, безперервно помішуючи, прогрій на слабкому вогні протягом 5-7 хвилин. Зніми кутю з вогню і додай варення.


Примітка: Кутю не можна зберігати довго, оскільки мед може заграти. Якщо ти плануєш подавати кутю не одразу, зберігай її без меду, а мед додай незадовго перед подачею до столу.