Силіконова або металева? Скляна або стара добра чавунна? А, може, кераміка? Або краще взяти паперову форму для випічки? Всякий раз, збираючись щось спекти, задаємо собі це питання. І правильно робимо - всі форми поводяться по-різному, і до кожної потрібен свій «підхід». Давайте розберемося, чим відрізняються форми для випічки і яку вибрати.
Цим питанням перейнялася Ліза Глінська, відомий кулінарний експерт. На своєму сайті glinskaya.com.ua вона дала для всіх, кто любить кулінарію, важливі поради щодо форм. Ось вони.
Силіконова форма для випічки
Форми з силікону - одні з найпопулярніших. І це цілком зрозуміло: вони дуже зручні у використанні - гнучкі, витримують досить високу температуру і з них легко діставати випічку. Причому, в силіконових формах зручно не тільки випікати, але і заморожувати, наприклад, муссові десерти.
Силіконові форми вражають своїм асортиментом - тут і класичні форми під мафіни, і форми у вигляді черепашок, квітів, машин і ведмедів, що, звичайно ж, дуже подобається діткам. Але форми з силікону потрібно вміти вибирати, особливо для дитячої випічки.
Як вибрати силіконову форму
- перше, на що потрібно звернути увагу - силікон, з якого зроблена форма, не повинен мати різкого і неприємного запаху, це говорить про неякісне матеріалі, з якого зроблена форма.
- форма не повинна бути «отруйного» кольору - наприклад, яскраво-салатового або яскраво-оранжевого. Беріть форми спокійних тонів - менше ймовірність, що барвники при температурі почнуть вести себе «неналежним» чином
- чим товще силікон, тим краще - форма прослужить довше, та й така більш зручна у використанні.
Як користуватися силіконової формою
- силіконову форму, так як вона м'яка, потрібно ставити на деко або на решітку
- силіконову форму не можна ставити на відкритий вогонь
- не можна використовувати силіконову форму, якщо температура вище 240 ° С
- форми з силікону не можна мити абразивними речовинами - вони можуть пошкодити її.
Металева форма для випічки
Вони доступні за ціною, а роз'ємні форми ще й дуже зручні - з них можна легко дістати, наприклад, той же ніжний бісквіт.
Як вибрати металеву форму
- металеві форми часто роблять дуже тонкими, тому при виборі такої форми звертайте увагу на товщину металу
- хороша металева форма не повинна гнутися, а шви форми повинні бути добре запаяні
- не беріть вже дуже дешеві металеві форми - як показує практика, вони часто протікають, або ж погано закриваються, або навпаки - їх неможливо відкрити
- найбільш практичною вважають форму з «нержавійки».
Як користуватися металевою формою
- перед використанням металеву форму потрібно добре змастити маслом, так як випічка має особливість прилипати до металу
- якщо в металевій формі антипригарне (тефлонове) покриття, то з такою формою потрібно бути акуратним у використанні: маленька подряпина - і антипригарне покриття вже не антипригарне
- після використання металеву форму потрібно ретельно мити - щоб наступного разу до неї нічого не прилипло, та й форма так довше прослужить.
Скляна форма для випічки
Красиві і дорогі - це скляні форми для випічки. Втім, їх дорожнеча цілком виправдана: скло - це ідеальний матеріал, а форми для випічки ще й виготовляють зі спеціального жароміцного матеріалу. Скляні форми хороші тим, що до них практично не пристає випічка, а ще видно процес приготування. У скляній формі також зручно подавати страви - прямо на стіл - виглядають вони дуже красиво.
Як вибрати скляну форму
- скло у формі не повинно бути занадто тонким - вибирайте скляну форму середньої товщини або ж товстостінну
- на поверхні форми не повинно бути тріщин, сколів або інших вад
- дуже зручна скляна форма з силіконовими ручками - вони вбережуть від випадкового опіку.
Як користуватися скляною формою
- головне правило: скляну форму не можна ставити в розігріту духовку - форма може тріснути
- перед використанням скляну форму потрібно змастити маслом, присипати борошном або сухарями, або ж вистелити пергаментом - щоб випічка напевно не прилипла, так як віддерти її буде складно
- скляну форму не можна використовувати при температурі вище 200 ° С.
Керамічна форма для випічки
Керамічні форми - ніжні. З ними потрібно бути дуже акуратними у використанні - незважаючи на свою вагу, вони дуже крихкі. Керамічна форма довго, але при цьому рівномірно прогрівається, тому в ній, наприклад, виходять відмінні пироги. У керамічних формах, як і в скляних, приємно подати страви на стіл.
Як вибрати керамічну форму
- при виборі керамічної форми також зверніть увагу, щоб на ній не було тріщин і відколів - інакше така форма не прослужить довго.
Як користуватися керамічної формою
- керамічну форму потрібно ставити в низькі температури, щоб вона нагрівалася разом з духовкою - в сильно розігрітій духовці форма може тріснути
- після використання ретельно вимийте форму і витріть її насухо, щоб в порах не залишалося масла і вологи - так форма прослужить довше.
Чавунна форма для випічки
Улюблена форма наших мам і бабусь, та й наша з вами теж - чавунна! Важенна, але довговічна. У чавунних формах для випічки все відмінно пропікається і не підгорає. Більш того, з часом чавунна форма стає ще краще, так як промаслюється і гартується. Мрія будь-якої господині!
Як вибрати чавунну форму
- зверніть увагу на вагу форми - чим важче чавунна форма, тим краще
- середня товщина стінок чавунної форми повинна бути не менше 4-5 мм
- на поверхні чавунної форми не повинно бути відколів, тріщин, вкраплень незрозумілого кольору
- форма повинна бути рівною, без ямок, горбків, викривлень - все це вважається дефектом.
Як користуватися чавунної формою
- перед використанням чавунну форму потрібно "прожарити" в духовці
- після приготування страв чавунну форму потрібно добре вимити і витерти насухо - щоб не іржавіла.
Паперові форми для випічки
І нарешті - паперові форми для випічки, або як ми їх називаємо - одноразові. Вони бувають великі і маленькі, а роблять такі форми з картону або жаростійкої папери. Паперові форми хороші тим, що в них добре пропікається випічка. Погано - то, що вони одноразові: приготував і викинув.
Як вибрати паперову форму
- особливих критеріїв при виборі такої форми немає - вибирайте будь-якого розміру, форми і забарвлення, яке вам підходить, але віддавайте перевагу паперовим формам спокійних тонів, без яскравих агресивних барвників.
Як користуватися паперовою формою
- паперову форму, як і силіконові, потрібно ставити на деко або на решітку
- знімайте паперову форму з остигнула випічки - так чи інакше папір захопить верхній шар випічки, але це буде менш «травматично», ніж коли випічка буде гарячою.
Вдалої вам випічки в будь-яких формах!
Читай также: Рецепт дня: англійський морквяний торт
Нагадаємо, раніше ми радили, чим краще вимити двері духової шафи, а також розповідали, як приготувати смачний млинцевий торт "Вишиванка".