Фото: www.istockphoto.com
Хурма - цікава ягода, але не кожному раніше була до смаку. Але на сьогоднішній день в'яжучий ефект, який дає шкірка хурми, практично зник за рахунок схрещування її з іншими фруктами. Солодка, з приємною текстурою, хурма є вітамінним і лікувальним продуктом. Ось деякі факти, які розкривають цю помаранчеву ягоду з усіх її сторін:
- У перекладі з латинської хурма - "їжа богів". Ще її називають "зимовою вишнею", "сливою богів", "китайським персиком", "серцевим яблуком".
- Хурма містить багато бета-каротину - його кількість перевищує кількість бета-каротину в гарбузі, томатах, перці. Цей елемент відповідає за здоров'я шкіри і гостроту зору. Корисний він і тим, хто має шкідливу нікотинову залежність.
- Хурма вважається корисніше яблук за рахунок більшого вмісту в ній кальцію, натрію, заліза і марганцю. Ще в хурмі багато харчових волокон, які корисні для роботи шлунка і виводять з організму токсини.
Підписуйтеся на телеграм-канал foodandmood! Про свіжі рецепти, поради, тренди та лайфхаки ви дізнаватиметеся першими!
- Хурма допомагає в боротьбі з депресією і зимово-осінньою нудьгою. Вона містить багато магнію, який заспокоює і налаштовує людину на позитив, і фруктози з глюкозою, які просто підвищують настрій. Хурма робить день приємніше одним своїм яскравим кольором!
- Хурма добре втамовує голод, при цьому є низькокалорійним продуктом. Цим користуються спортсмени і всі ті, хто ретельно стежить за своєю вагою.
Фото: www.istockphoto.com
- У стиглої хурми шкірка тверда і гладка, але прозора настільки, що можна побачити волокна і желеподібну м'якоть ягоди. Чим м'якше на дотик хурма, тим вона смачніше.
- Хурма багата на вітамін С, а тому буде відмінним помічником в профілактиці сезонних застуд. Існують навіть рецепти полоскань і настоянок на основі хурми, але досить і просто вживати її в їжу.
- Щоб позбутися від в'яжучого ефекту шкірки хурми, потрібно покласти її в морозильну камеру на кілька годин. Або на кілька днів в целофановий пакет разом з яблуками. Хурма дозріє і втратить своє несмачне властивість. Або просто зчищати шкірку.
- Хурма використовується не тільки як десерт, її додають в салат, випічку, сушать і потім їдять як цукерки. Хурма надає страві пікантності і різноманітність!
- У хурмі міститься також багато калію, який впливає на роботу серця і судин.
Ось яка вона, хурма!
Давайте дружити в соцмережах!
Нагадаємо, раніше ми розповідали, яким людям вживання хурми може зашкодити та радили, що смачного з неї можна приготувати.